برداشت زعفران: نحوه و زمان انتخاب زعفران

کروکوس زعفران که بومی جنوب اروپا و آسیا است ، در میان 75 گونه دیگر کروکوس بی نظیر است. نام رسمی آن Crocus sativus از لاتین به معنی “کشت شده” گرفته شده است. در واقع ، این سابقه طولانی در کشت دارد که به استفاده از آن توسط پزشکان مصری در سال 1600 قبل از میلاد برای اهداف دارویی برمی گردد. بیایید درباره برداشت کروکوس زعفران و کاربردهای امروز آن بیشتر بدانیم.
اطلاعات مربوط به برداشت زعفران امروزه ، برداشت كروكوس زعفران غالباً برای ادویه حاصل از آن به همین نام در آشپزی ، به ویژه در Paellas اسپانیایی یا Arroz con Pollo انجام می شود. یکی از گرانترین محصولات غذایی در جهان ، هزینه شرم آور زعفران به دلیل فرآیند کار زیاد برای به دست آوردن کلاله است که فقط سه گل برای هر گل وجود دارد. اطلاعات برداشت زعفران بسته به درجه و کیفیت ، قیمت زعفران را در هر پوند از 500 تا 5000 دلار در هر پوند ذکر می کند. کی انتخاب زعفران شکوفه های کروکوس زعفران در پاییز طی سه هفته ، زمانی که برداشت کروکوس زعفران آغاز می شود ، شکوفا می شود.

برداشت زعفران
مزرعه آماده برداشت زعفران

برداشت زعفران : زمان کلیدی برداشت

وقت آن است که زمان برداشت زعفران فرا برسد ، تولیدکنندگان زعفران ممکن است تا 19 ساعت کار کنند تا با دقت شکوفه ها را درو کنند و سپس چند کلاله را استخراج کنند ، سپس روی حرارت خشک شده و برای فروش به بازارهای بین المللی بسته بندی می شوند. اینجا ذهن مشکوک است. برای ایجاد یک پوند واحد زعفران 75000 گل با 225000 کلاله لازم است! نحوه برداشت زعفران زعفران در اسپانیا ، پرتغال ، فرانسه و هندوستان کاشته می شود و گلهای بنفش معطر به طول حدود 2 اینچ تولید می کند. علی رغم رایحه دلپذیر و شکوفائی دوست داشتنی آن ، بخشی از گیاه که مطلوب ترین حالت است ، سه اندام ماده نارنجی سوخته به نام کلاله است که ادویه حاصل می شوند.
بنابراین سوال این است که ، چگونه کلاله زعفران را برداشت کنیم؟ برداشت کلاله های زعفران برای ضعف قلب نیست و به طور واضح عامل محرک آن مقدار گزافی است که باید کسب شود. به معنای واقعی کلمه ، سه کلاله کوچک و شکننده با دست از گل جدا می شوند. این 225،000 کلاله در هر پوند ، با دست ، با موچین است.

یرداشت زعفران : نحوه رشد زعفران

مناطقی که برای کشت crocus زعفران ایده آل است و میزان بارندگی سالیانه آن 15-18 اینچ کم است. اگر در منطقه بارشی قابل توجهی زندگی می کنید ، احتمال دارد باران شدید به گلهای ظریف آسیب برساند. با این حال ، فراتر از آن پرورش كروكوس زعفران نسبتاً آسان است و نسبتاً به سرعت ضرب می شود ، تا 150 تا 200 پیاز طول بكشد تا خانواده متوسط زعفران به اندازه کافی تأمین شود. پیازهای زعفران را به عمق حدود 2 اینچ درست کنید مانند هر نوع کروکوس. با مقاومت در برابر زمستان تا 15 درجه فارنهایت (-26 درجه سانتیگراد) اما نسبت به خاک مرطوب حساس ، برای جلوگیری از پوسیدگی ، هر دو هفته یکبار با کروکوس زعفران آبیاری کنید ، سپس منتظر قسمت دوم سپتامبر و کل زمستان اسپانیایی باشید ظروف پائلا. گیاهان نیز باید هر سه تا چهار سال حفر و جدا شوند.
منبع : https://www.gardeningknowhow.com/edible/herbs/saffron/saffron-harvesting-information.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *